Karel Yetkili Servisi 0 (236) 234 62 62 0 (542) 203 36 37 ÜCRETSİZ KEŞİF
HİZMETLER HEMEN ARA
Aydın Santral Çözümleri

Aydın Santral Çözümleri

Santral sistemleri, telefon şebekelerindeki abone ve kullanıcılar arasındaki iletişimi ve gelen-giden aramaların otomatik olarak yönlendirilebilmesini sağlayan iletişim sistemidir.

Telefon / Santral sistemleri ürünleri; akıllı ev sistemleri, aydınlatma, güvenlik kamera sistemleri, geçiş kontrol sistemleri, rack kabinet, seslendirme ve acil anons sistemleri, tv / uydu sistemleri, yangın alarm sistemleri ve yapısal kablolama ürünleri ile birlikte zayıf akım sistemleri içerisinde yer almaktadır.

 

Telefon / Santral Sistemi Nedir

Santral sistemleri, telefon şebekelerindeki abone ve kullanıcılar arasındaki iletişimi ve gelen-giden aramaların otomatik olarak yönlendirilebilmesini sağlayan iletişim sistemidir. Bu bakımdan zayıf akım sistemleri içerisinde önemli bir yer teşkil etmektedir. Santral sistemleri günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte, gelen ve giden arama trafiğini yönlendirmenin yanı sıra; Video Telefon, Sesli Mesaj (Voicemail) ve İnteraktif Sesli Cevap (IVR) gibi ek işlemlerde yapabilir duruma gelmiştir.

 

Santral sistemleri işletmelerin kolay ve kaliteli bir iletişim ağı kurmasının yanı sıra iletişim maliyetlerini de düşürmektedir. Kurulacak olan santral sistemi, işletmenin o anki ve gelecekteki ihtiyaçları hesaplanarak seçilmelidir. Modüler yapıda olan santral sistemleri ise işletmelerin ihtiyaçlarına göre; IP telefon, Videofon, WiFi telefon, VoIP destekli cep telefonları, IP DECT ve analog setlerden oluşturulabilmektedir. Birden fazla lokasyonu bulunan işletmeler bu sistemleri kullanarak iletişim sağlayabilirler.

 

Telefon Santral Çeşitleri

Telefon santralleri ilk üretildikleri dönemlerde manuel olarak çalışmaktaydı. Arama yapmak isteyen kişi ilk önce operatöre bağlanıyor, sonrasında ise ulaşmak istediği numarayı söylüyordu. Operatör de arayan kişiyi manuel olarak aramak istediği numaraya yönlendiriyordu. Günümüzdeki telefon santralleri ise bu hat yönlendirmesini otomatik olarak gerçekleştirmektedir.

 

Günümüzde; Analog Santral, IP Santral ve Sayısal (Dijital) Santral olmak üzere üç çeşit santral sistemi kullanılmaktadır.

 

Analog Santral, iletişimi bir merkeze bağlı olan kablolar aracılığıyla sağlayan telefon santral sistemleridir. Bu sistemler genellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerde tercih edilmektedir. Analog santrallerin; otomatik dış hat bekletme, otomatik sistem kontrolü, çağrı kısıtlama, doğrudan kullanıcıya erişme, harici çağrı yönlendirme, otomatik dış hat açma, gece servisi, paralel operatörler, sistem parametrelerinin raporlanması, elektrik kesintisinde dış hat – iç hat bağlantısı sağlama, uzaktan programlama, seri çağrı transferi, MF/DP arama ve faks yönlendirme gibi özellikleri bulunmaktadır.

 

IP Santral, Analog Santral sistemlerine göre çok daha teknolojik olmasının yanı sıra, günümüzde kullanılmakta olan Analog Santral sistemlerine göre çok daha düşük bir maliyete sahiptir. IP Santral sistemlerinde; ses ve görüntü gibi iletişim dataları IP protokolü ile network (ağ) üzerinden iletilmektedir. IP Santral sistemleri yazılım tabanlı olduğu için; internet ve bilgisayar gibi iletişim teknolojileri ile de kolayca entegre olabilmektedir. IP Santral sistemlerinde; görüntülü görüşme ve telekonferans (birden çok kişinin aynı çağrıda konuşması) gibi görüşmeler yapılabilmektedir.

Sayısal (Dijital) Santral genellikle; oteller, hastaneler, fabrikalar, ticari işletmeler ve kamu kuruluşları gibi yerlerde, kurum içi haberleşme için kullanılan sistemlerdir.

 

Hedef Çözüm Aydın’da kurumsal firmalara ve çeşitli kamu kurumlarının Santral Çözümleri , Network Altyapısının Tasarlanması ve Oluşturulması, Güvenlik Analizi, Güvenlik Cihazlarının Kurulumu, Uzak Lokasyonlar Arasında Network Bağlantılarının Kurulması, Yedekli Network Altyapılarının oluşturulması, Yapısal Kablolama gibi hizmetler vermektedir. Hedef Çözüm Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardım çağrılarını, deneyimli kadrosu ile hızlı olarak karşılamaktadır. Müşterilerine telefonda, yerinde destek ve yüz yüze eğitim hizmetlerini kurmuş olduğu profesyonel çağrı merkezi vasıtası ile vermektedir.

Hedef Çözüm olarak Aydın Santral Çözümleri konusunda yüzlerce başarılı projeyi bitirmenin getirdiği tecrübe ve özgüven ile Aydın Santral Çözümleri konusunda öncü firmalardanız. Aydın Santral Çözümleri ile ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki yazımızda bulabilir. Sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Sizlerin sorularını yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

HEDEF ÇÖZÜM KURUMSAL İHTİYAÇLARINIZDA BİR TELEFON KADAR YAKININIZDA İletişim Bilgilerimiz
HEMEN ARA ÇÖZÜME ULAŞ
İletişim Bilgilerimiz
Utku Mahallesi 2102 Sokak. No:16/A Şehzadeler / Manisa T: 0 (236) 234 62 62 F:0 M:0 (542) 203 36 37
Utku Mahallesi 2102 Sokak. No:16/A Şehzadeler / Manisa T: 0 (236) 234 62 62 T:0 M:0 (542) 203 36 37
Hedef Çözüm 2019 © Tüm Hakları Saklıdır.
Hedef Çözüm 2019 © Tüm Hakları Saklıdır.